Superherojai. Pradžia

Rise of the Superheroes

Supermenas, Betmenas, Žmogus-voras, Geležinis žmogus, Kapitonė Marvel, Juodoji Pantera, Keršytojai, Iksmenai ir daugybė kitų antgamtinių galių turinčių herojų jau seniai yra neatskiriama populiariosios JAV kultūros dalis. Tačiau pastaraisiais dešimtmečiais šie superherojai peržengė vienos valstybės ribas ir išpopuliarėjo visame pasaulyje. Šis filmas pasakoja jų istoriją.Tikėjimas ypatingų sugebėjimų turinčiais gelbėtojais, paprastus žmones ginančiais nuo blogio, žmonijai buvo būdingas visais laikais. Pirmieji mitologiniai veikėjai, sąmoningai slėpę savo tapatybę, ko gero, yra Robinas Hudas ir Zoro. Šie herojai pasižymėjo ypatingu teisybės jausmu, savo gyvenimą skyrė neturtingųjų ir silpnųjų gynimui.Prie šių savybių pridėjus antgamtines galias, praėjusio amžiaus ketvirtojo dešimtmečio pabaigoje Jungtinėse Valstijose gimė pirmieji superherojai. Nors šimtaprocentinio sutarimo nėra, dauguma populiariosios kultūros tyrinėtojų šiuolaikinio superherojaus eros pradžia laiko 1938 balandžio 18 dieną, kuomet pirmajame „Action Comics“ numeryje buvo papasakota Supermeno istorija. Ši data žymi vadinamojo Komiksų Aukso Amžiaus pradžią.Per kitus 50 metų superherojų būrys sparčiai plėtėsi, dar sparčiau didėjo komiksų populiarumas. O 1989 m. buvo atverstas naujas istorijos puslapis: kino teatruose pasirodė Tim‘o Burton‘o režisuotas „Betmenas“. Michael‘o Keaton‘o suvaidinto kaukėto superherojaus nuotykiai, kainavę vos 35 mln. dolerių, iki šiol yra uždirbę beveik pusę milijardo. Būtent „Betmeno“ sėkmė uždegė žalią šviesą kitiems filmams, didžiuosiuose ekranuose atgaivinusiems mylimiausius komiksų personažus.Po „Betmeno“ pasirodę „Bleidas“, „Iksmenai“ ir „Žmogus-voras“ gerino žiūrimumo bei pelningumo rekordus, o 2008-aisiais kino ekranuose pasirodęs „Geležinis žmogus“ superherojų žanrą kilstelėjo į naują lygmenį. Nuo šio filmo prasidėjusi „Marvel kino visata“ (Marvel Cinematic Universe) dabar yra vertinama beveik 30-čia milijardų JAV dolerių.

Plačiau
Atsiprašome, bet žiūrovams iš jūsų regiono šis turinys neprieinamas
 • Trukmė: 1 h 56 min
 • Kalba: Anglų + Lietuvių subtitrai
 • Šalis: JAV
V
Panašūs filmai
Kodėl mes kūrybingi?
Why Are We Creative? 2018 | 1 h 24 min
 • Įsiminti
 • Nuomoti: 4.99 €
Kino Pavasario filmai
Terapija
The work 2017 | 1 h 27 min
 • Įsiminti
 • Nuomoti: 4.99 €
Ingmaro Bergmano beieškant
Ingmar Bergman – Vermächtnis eines Jahrhundertsgenies 2018 | 1 h 39 min
 • Įsiminti
 • Nuomoti: 4.99 €
Kino Pavasario filmai
Honkongo trilogija
Hoeng gong saam bou kuk 2015 | 1 h 25 min
 • Įsiminti
 • Nuomoti: 4.99 €
Sutinku
Nustatymai

Slapukų naudojimo pasirinkimai

Jūs galite pasirinkti, kuriuos slapukus leidžiate naudoti.

Plačiau apie slapukų ir privatumo politiką.
Funkciniai slapukai (būtini)

Šie slapukai yra būtini, kad veiktų svetainė ir negali būti išjungti. Šie slapukai nesaugo jokių duomenų, pagal kuriuos būtų galima jus asmeniškai atpažinti ir yra ištinami išėjus iš svetainės.

Našumo slapukai

Šie slapukai leidžia apskaičiuoti svetainės lankomumą ir duomenų srauto šaltinius tam, kad galėtume sužinoti ir patobulinti svetainės veikimą. Jie padeda mums atskirti, kurie puslapiai yra populiariausi ir matyti, kaip vartotojai naudojasi svetaine. Tam mes naudojamės "Google Analytics" statistikos sistema. Surinktos informacijos neplatiname. Surinkta informacija yra visiškai anonimiška ir tiesiogiai jūsų neidentifikuoja.

Reklaminiai slapukai

Šie slapukai, naudojami trečiųjų šalių, kad galėtume pateikti reklamą, atitinkančia jūsų poreikius. Mes naudojame slapukus, kurie padeda rinkti informaciją, apie jūsų veiksmus internete ir leidžia sužinoti tai kuo jūs domitės, tokiu būdu galime pateikti tik Jus dominančią reklamą. Jeigu nesutinkate, kad jums rodytume reklamą, palikite šį langelį nepažymėtą.

Sutinku
Nesutinku