Česlovo Milošo amžius

Česlovo Milošo amžius

„Česlovo Milošo amžius“ – dokumentinis filmas, skirtas lietuvių kilmės lenkų poeto šimtmečiui atminti. Trijose filmo dalyse režisierius Juozas Javaitis drauge su kūrybine grupe bando atskleisti šios unikalios (at)minties figūros gyvenimo bei kūrybos sluoksnius: poeto gimtinės reginius gimtuosiuose Šeteniuose Lietuvos centre, istorinių sukrėtimų persisunkusią epochos panoramą bei dvasiškai komplikuotą grįžimą į Lietuvą po ilgesingų egzodo dešimtmečių.

„Česlovo Milošo amžiuje“ Nobelio literatūros premijos laureatas, panašiai kaip ir gyvenime, atlieka diplomato rolę – tiek dėl savo priklausymo daugiau nei vienai kultūrai, tiek dėl neslepiamo jautrumo etninio susiskaldymo apologetams.

Oponentu abejose Atlanto pusėse Č. Milošą padarė ne tik siekis atskleisti totalitarinio režimo Sovietų sąjungoje baisumus, bet ir atsidavimas tiesai bei pasiryžimas visuomet, visomis išgalėmis ją ginti. Taigi, jau vien šia prasme Česlovas Milošas yra nepatogi figūra tiek lietuviams, tiek lenkams, tiek ir visiems tiems, kurie siekia savaip interpretuoti realybę.

Epochos, kurios liudytojai mes visi esame, stebėsena rodo, jog realybės deformacijos ir proto pavergimo technikos yra ne mažesnė aktualija šiandien nei tuomet, kai „Pavergtąjį protą“ (1953) rašė jo autorius.

„Visų pirma, Česlovas Milošas buvo tiesos žmogus, labai jautriomis antenomis tiesai apčiuopti. Bendraujant jo veidas beveik nieko nepasako (juk dirbo diplomatu), tačiau savo tekstuose jis labai atviras. Č. Milošas labai vyriškas, santūrus, su turtingu vidiniu gyvenimu, kupinas išminties – gyvenimo patyrimo ir išsilavinimo, apsiskaitymo. Pasakodamas, o ypač rašydamas geba bet kokią gyvenimo detalę, net kasdienį įvykį, pateikti taip, kad trumpame tekste sutelpa istorinės, geografinės, socialinės, filosofinės epochos ir erdvės,” – sako filmo režisierius J. Javaitis. Autorius priduria, jog vienas filmo tikslų yra pateikti išsamesnį Č. Milošo portretą.

Plačiau
  • Trukmė: 3 h 00 min
  • Kalba: Lietuvių + Anglų subtitrai
  • Šalis: Lietuva
Panašūs filmai
Bilas Cunninghamas: Niujorkas
Bill Cunningham New York 2010 | 1 h 24 min
  • Įsiminti
  • Nuomoti: 4.99 €
Ingmaro Bergmano beieškant
Ingmar Bergman – Vermächtnis eines Jahrhundertsgenies 2018 | 1 h 39 min
  • Įsiminti
  • Nuomoti: 4.99 €
Agnès apie Varda
AGNÈS APIE VARDA 2018 | 2 h 25 min
  • Įsiminti
  • Nuomoti: 4.99 €
Sutinku
Nustatymai

Slapukų naudojimo pasirinkimai

Jūs galite pasirinkti, kuriuos slapukus leidžiate naudoti.

Plačiau apie slapukų ir privatumo politiką.
Funkciniai slapukai (būtini)

Šie slapukai yra būtini, kad veiktų svetainė ir negali būti išjungti. Šie slapukai nesaugo jokių duomenų, pagal kuriuos būtų galima jus asmeniškai atpažinti ir yra ištinami išėjus iš svetainės.

Našumo slapukai

Šie slapukai leidžia apskaičiuoti svetainės lankomumą ir duomenų srauto šaltinius tam, kad galėtume sužinoti ir patobulinti svetainės veikimą. Jie padeda mums atskirti, kurie puslapiai yra populiariausi ir matyti, kaip vartotojai naudojasi svetaine. Tam mes naudojamės "Google Analytics" statistikos sistema. Surinktos informacijos neplatiname. Surinkta informacija yra visiškai anonimiška ir tiesiogiai jūsų neidentifikuoja.

Reklaminiai slapukai

Šie slapukai, naudojami trečiųjų šalių, kad galėtume pateikti reklamą, atitinkančia jūsų poreikius. Mes naudojame slapukus, kurie padeda rinkti informaciją, apie jūsų veiksmus internete ir leidžia sužinoti tai kuo jūs domitės, tokiu būdu galime pateikti tik Jus dominančią reklamą. Jeigu nesutinkate, kad jums rodytume reklamą, palikite šį langelį nepažymėtą.

Sutinku
Nesutinku