Antrininkas

Double

Ką pasakytumėte ir kaip jaustumėtės, jei vieną dieną atėję į darbą sutiktumėte savo antrininką? Tikslų jūsų fizinio kūno prototipą, kuris, nepaisant identiškos išvaizdos, yra gerokai pranašesnis. Antrininkas dirba, bendrauja bei flirtuoja žymiai sumaniau. Dvynys užgožia jus, stumia į šešėlį, kol galų gale jūs, originalas, prarandate savo tikrumą ir tampate tik blankia kopija, antrarūše savo paties iškamša.

Komiškas ir tuo pačiu dramatiškas trileris „Antrininkas“ („The Double“) į tokią problemą siūlo pažvelgti sarkastiškai. Režisierius Ričardas Ajodas (Richard Ayoade) ištraukia į dienos šviesą kiek primirštą Fiodoro Dostojevskio apysaką ir XIX amžiauje vykstančius įvykius perkelia į mūsų laikmetį, o pačią istoriją pagardina subtiliai parinktu garso takeliu, ryškiais personažais bei juoką ir gailestį vienu metu keliančiais dialogais.

Saimonas Džeimsas yra drovus, kolegų užguitas ir merginų ignoruojamas valstybės tarnautojas. Susigyvenęs su savo aplinka jis tampa beveik nepastebimas. Aplinkiniai tarsi nepamato, kad kontoroje atsiranda darbuotojas, kaip du vandens lašai panašus į jų kolegą. Nors išoriškai antrininkas yra identiškas Saimonui, tačiau kiek panaši išorė, tiek skiriasi jų charakteriai. Dvynys – pasitikintis savimi, apsukrus, patrauklus ir atsipalaidavęs. Palaipsniui jis perima pagrindinio personažo gyvenimą ir stumia Saimoną į vis didesnę neviltį.

Abu personažus, Saimoną ir jo antrininką suvaidinęs Džesis Eisenbergas (Jessy Eisenberg) įtikinamai susitvarkė su dvilypiu vaidmeniu. Žiūrovams jis gerai pažįstamas iš „Socialinio tinklapio“ (už vaidmenį šiame filme D. Eisenbergas buvo nominuotas „Oskarui“) ir „Apgaulės meistrų“. Greta jo pasirodo lenkų ir australų kilmės aktorė Mija Vasikovska (Mia Wasikowska), kurią prisimename iš filmo „Alisa stebuklų šalyje“, o aktyviausi kino žiūrovai ir iš paskutinio Džimo Džarmušo (Jim Jarmusch) filmo „Išgyvena tik mylintys“.

Kafkiškų atspalvių nestokojantis filmas negailestingai atveria mažo žmogaus baimes, jį gniuždantį pasaulį ir žaismingai gilinasi į subtilius asmenybės unikalumo klausimus. „Antrininkas“ nepateikia paprastų atsakymų ir tie, kurie nepasitenkins vien jo išore, nesunkiai ras gilesnių prasmių, „Antrininko“ veidrodyje galėdami įžiūrėti mūsų pačių atspindžius.

Plačiau
Atsiprašome, bet žiūrovams iš jūsų regiono šis turinys neprieinamas
  • Režisierius: Richard Ayoade
  • Trukmė: 1 h 33 min
  • Aktoriai: Jesse Eisenberg, Mia Wasikowska, Wallace Shawn, Yasmin Paige, Noah Taylor
  • Šalis: Jungtinė Karalystė
Sutinku
Nustatymai

Slapukų naudojimo pasirinkimai

Jūs galite pasirinkti, kuriuos slapukus leidžiate naudoti.

Plačiau apie slapukų ir privatumo politiką.
Funkciniai slapukai (būtini)

Šie slapukai yra būtini, kad veiktų svetainė ir negali būti išjungti. Šie slapukai nesaugo jokių duomenų, pagal kuriuos būtų galima jus asmeniškai atpažinti ir yra ištinami išėjus iš svetainės.

Našumo slapukai

Šie slapukai leidžia apskaičiuoti svetainės lankomumą ir duomenų srauto šaltinius tam, kad galėtume sužinoti ir patobulinti svetainės veikimą. Jie padeda mums atskirti, kurie puslapiai yra populiariausi ir matyti, kaip vartotojai naudojasi svetaine. Tam mes naudojamės "Google Analytics" statistikos sistema. Surinktos informacijos neplatiname. Surinkta informacija yra visiškai anonimiška ir tiesiogiai jūsų neidentifikuoja.

Reklaminiai slapukai

Šie slapukai, naudojami trečiųjų šalių, kad galėtume pateikti reklamą, atitinkančia jūsų poreikius. Mes naudojame slapukus, kurie padeda rinkti informaciją, apie jūsų veiksmus internete ir leidžia sužinoti tai kuo jūs domitės, tokiu būdu galime pateikti tik Jus dominančią reklamą. Jeigu nesutinkate, kad jums rodytume reklamą, palikite šį langelį nepažymėtą.

Sutinku
Nesutinku